KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 5922006
*
nr 592 2006
Skulpturer
äpple, keramik, signerad Bengt W Larsson + fisk, signerad Michael Anzengruber, höjd: , cirka 18 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 19:20:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/7 18:40:30
1
150 kr
31/7 11:48:55
2
200 kr
2/8 11:43:51
3
250 kr
3/8 10:49:14
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fisk keramik konsthantverk skulptur skulpturer äpple
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:13
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:42
-
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:46
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:09
*
Skulpturer
nr 592 2006
Skulpturer
äpple, keramik, signerad Bengt W Larsson + fisk, signerad Michael Anzengruber, höjd: , cirka 18 cm
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/7 18:40:30 | 1 | 150 kr |
| 31/7 11:48:55 | 2 | 200 kr |
| 2/8 11:43:51 | 3 | 250 kr |
| 3/8 10:49:14 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fisk keramik konsthantverk skulptur skulpturer äpple
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:13 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:42 -
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:46
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:09



